Четвер
02.05.2024
04:57
Погода
Яндекс.Погода
Категорії розділу
Мої статті [2]
Методична робота. Статті. [8]
Виховна робота. Статті. [5]
Методична робота. Файли. [2]
Виховна робота. Файли [0]
Мої файли [2]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
Поделитися

Комунальний заклад

"Дніпрорудненська

загальноосвітня

школа І-ІІ ступенів"

Василівської районної ради

Запорізької області

Головна » Статті » Методична робота. Статті.

Конспект уроку з біології 7 клас

ема: Клас Дводольні. Родини: Розоцвіті, Капустяні, Бобові. Характеристика, основні представники та їх значення для людини.

 Мета: Вивчити основні ознаки зазначених родин класу Дводольні, удосконалювати вміння узагальнювати, робити висновки, працювати в групі з текстом, малюнками. Розвивати комунікативну, здоровязберігаючу   компетентності. Сприяти вихованню  свідомого  ставлення до необхідності раціонального природокористування.

Обладнання: мультимедійний супровід, картки оцінювання, таблиці, картки з завданням

Епіграф уроку: «Від того, що ми будемо знати залежить те, ким  ми станемо»

 Хід уроку.

 1.     Організаційний момент.

-         Привітання з емоційним забарвленням (вправа «Квітка»)

2.     Актуалізація  ……

(Пропедевтична практика)

Виконання завдання на картках (два учні виконують біля дошки).

 Завдання. Поєднати ознаки класів покритонасінних рослин з їхніми ознаками.

 

                                 Стрижнева коренева система

                                 Мають  камбій

                                 Одна сімядоля

Клас Дводольні        Жилкування паралельне, дугове         Клас Однодольні

                                 Дві сімядолі                                            

                                 Камбію немає

                                 Мочкувата коренева система

                                 Жилкування сітчасте

                                 Кількість частин квітки кратна 4,5

                                 Кількість частин квітки кратна 3

 

 Перевірка правильності виконання завдання. (9-10 вірних відповідей – 3 бали, 5-8 – 2 бали, 3-4 – 1 бал, менше 3 – 0 балів). Учні виставляють оцінки в картку.

 3. Мотивація навчальної діяльності учнів.

 3.1. Слово вчителя:

-          Пригадаймо класифікацію рослин і місце покритонасінних у системі живої природи


     Жива природа


          Імперія

Клітинні форми життя

 

       Над царство

         Евкаріоти

 

          Царство

           Рослини

 

            Відділ

     Покритонасінні  (Квіткові)

 

              Клас

   Дводольні    Однодольні 

    

    Родина         Родина

??????????    ??????????

Капустяні       Злакові

Розові            Лілейні

Бобові             Цибулеві

Пасльонові     …….

Айстрові

………

3.2. Завдання

- Пропоную вам  спробувати розподілити запропоновані рослини на родини.

(фронтальна робота)

-         Чому ви не змогли це зробити?

-         Так, саме тому, що нам не вистачає знань, щоб це зробити.

 

3.     Вивчення нового матеріалу.

 3.1.          Повідомлення теми та мети уроку.

 3.2.          Робота в групах.

 Завдання. Визначити ознаки та заповнити таблицю:

 -         І група – родини Розоцвіті

-         ІІ група – родини Капустяні

-         ІІІ група – родини Бобові

(на аркуші А4, таблиця в яку учні вносять дані)

 

Родина

Життєва форма

Плід

Суцвіття

Представники

 

 

 

 

 

 Учні презентують результати роботи . Виставляють оцінки в картки оцінювання.

 Фізкультхвилинка.

 3.3.          Відповіді учнів, які отримали випереджувальне завдання. Троє учнів класу презентують повідомлення з мультимедійним супроводом щодо основних представників вивчаємих родин та їх значення для людини.

 4.       Закріплення нового матеріалу

 Зорова зарядка (виконується спочатку з відкритими очима, потім з закритими і якщо завдання виконане вірно – учні зупиняються на секторы в якому зазначено завдання)

 

Х - початок відліку

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.1.          Гра «Збери формулу» (робота в парах)

Кожна пара отримує конверт із завданням  (в конверті формули квіток всіх вивчаємих родин, учні в парах повинні скласти формули тієї родини яка зазначена у завданні). Після перевірки, учні виставляють відповідні бали в картки оцінювання. (Формулу складено вірно – 2 бали, одна помилка – 1 бал, дві помилки і більше – 0 балів) 

4.2.          Гра «Угадаймо»

Треба впізнати родину не більше ніж за трьома ознаками.

А) Життєва форма – травянисті рослини; Плід -  стручок або стручечок;

     Тичинок 2+4.

Б) Чашолистків 5; Суцвіття – головка, китиця;

Плід – біб.

В) Маточка – 1;  Пелюсток – 5;  плід – кістянка, збірна кістянка, яблуко.

(Вірне визначення родини – 2 бали)

4.3.          Тестування.

1.     Найвищою, з перелічених, систематичною одиницею є:

А) відділ; Б) клас; В) родина; Г) вид

2.  Формула квітки рослин з родини Капустяних:

А) Ч5 П5 Т8 М ; Б) Ч4 П4 Т4+2 М2 ; В) Ч(5)П(4)Т(4) М2

3. Плід рослин з родини Бобових:

А) Стручок; Б) Біб;  В) Ягода Г) коробочка

4. Суцвіття рослин з родини Розоцвіті:

А) Поодинокі квітки; Б) Щиток; В) Колос; Г) Зонтик; Д) Головка

5. Формули квітки рослин з родини Бобових:

А) Ч5 П5 Т8 М ∞;  Б) Ч5 П1,2(2) Т(9)+1 М1 В) Ч5 П1,2(2) Т(9)+4 М3

6. Життєві форми рослин з родини Розоцвіті:

А) Травянисті; Б) Травянисті, дерева; В) Кущі, Травянисті;

 

(Кожна правильна відповідь – 0,5 бала, Взаємоперевірка, учні виставляють оцінки в картки оцінювання)

5.     Домашнє завдання

Опрацювати текст параграфу, заповнити таблицю, підготувати повідомлення про отруйні рослини родини пасльонові.

6.     Оцінювання

Учні виставляють зароблені оцінки з урахуванням корекції вчителя.

    

 

 

Категорія: Методична робота. Статті. | Додав: ДЗОШ (15.02.2011)
Переглядів: 13068 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]